Centrum Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych poszukuje osoby na stanowisko:
Instruktor/ka ds. reintegracji społecznej w Centrum Integracji Społecznej
Jeśli bliskie są Ci działania społeczne, masz doświadczenie w pracy z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym, aktywizacji społecznej, wsparciu społeczno-zawodowym zapraszamy do kontaktu.
Szukamy osoby, która współtworzyć będzie usługi w ramach nowo tworzonego Centrum Integracji Społecznej przy Fundacji Usług Lokalnych i Fundacji CISE.
Szukamy osób do filii w Zduńskiej Woli, Sieradzu (1 osoba) oraz Kutnie (1 osoba)
Twoje zadania na tym stanowisku:
Pomoc w opracowywanie indywidualnych planów reintegracji dla uczestników programu, z uwzględnieniem ich potrzeb, możliwości oraz celów zawodowych i społecznych.
Organizacja szkoleń i warsztatów umiejętności społecznych, mających na celu zwiększenie szans uczestników na rynku pracy.
Monitorowanie postępów uczestników w realizacji ich indywidualnych planów reintegracji, w tym śledzenie ich rozwoju zawodowego i społecznego.
Prowadzenie dokumentacji związanej z procesem reintegracji, w tym sporządzanie sprawozdań, rejestrowanie postępów uczestników.
Utrzymywanie kontaktów z instytucjami wspierającymi reintegrację społeczną i zawodową, takimi jak urzędy pracy, ośrodki pomocy społecznej, organizacje pozarządowe.
Organizacja działań promujących aktywizację społeczną uczestników, w tym inicjowanie projektów społecznych, wolontariatu, czy akcji lokalnych.
Umiejętności, które są konieczne by realizować planowane zadania:
doświadczenie w pracy z osobami w trudnej sytuacji życiowej - doświadczenie w pracy z osobami bezdomnymi, bezrobotnymi, z problemami uzależnieniami lub innymi grupami zagrożonymi wykluczeniem społecznym.
znajomość rynku pracy i instytucji wsparcia - wiedza na temat rynku pracy, instytucji zatrudnienia socjalnego, systemów wsparcia społecznego i prawnych aspektów reintegracji.
umiejętności interpersonalne i komunikacyjne - zdolność do budowania relacji, empatia, umiejętność słuchania i komunikacji interpersonalnej.
umiejętności organizacyjne - zdolność do planowania, koordynowania działań reintegracyjnych, zarządzania czasem i zasobami.
umiejętności negocjacyjne i mediacji - zdolność do rozwiązywania konfliktów, negocjacji i pracy w sytuacjach kryzysowych.
wiedza specjalistyczna - znajomość metod i technik reintegracji społecznej i zawodowej, w tym doradztwa zawodowego, szkoleń i warsztatów.
umiejętność pracy w zespole - zdolność do pracy w interdyscyplinarnych zespołach specjalistów (np. psychologów, doradców zawodowych, pracowników socjalnych).
otwartość na rozwój i uczenie się - gotowość do ciągłego podnoszenia kwalifikacji, śledzenia nowych trendów w dziedzinie reintegracji społecznej i adaptacji do zmieniających się warunków.
Wspaniale, jeśli posiadasz także:
wykształcenie - preferowane wyższe, o kierunku związanym z pracą socjalną, psychologią, pedagogiką, zarządzaniem w sektorze publicznym lub pokrewnym lub doświadczenie w pracy na stanowisku min. 3 lata
doświadczenie w kierowaniu zespołami;
Prawo jazdy kat.B
U nas otrzymasz:
zatrudnienie min. 1/2 - 1 etat umowa o pracę
pracę w dynamicznym zespole,
praca w systemie zadaniowym
wynagrodzenie w wysokości dla 1 etatu 5000-6000 zł brutto
możliwość dokształcania, uczestnictwa w szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych.
Data rozpoczęcia pracy: od 1 marca 2024 r. (jednak w zależności od dostępności kandydata / kandydatki ze względu na dotychczasowe zobowiązania zawodowe dopuszczamy możliwość elastycznego podejścia do daty rozpoczęcia zatrudnienia )
Nabór trwa do 26 lutego 2024.
Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie swojego CV uwzględniającego opis doświadczenia oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacyjnych na adres: kontakt@cise.org.pl Zastrzegamy sobie kontakt tylko z wybranymi osobami.